Çalışanlarınızın Yaşamına Dokunmak için: “@Wiser – Yaşama Dair”

Son zamanlarda sosyal medya platformlarında takipçi sayıları gittikçe artan …anne ya da …baba hesaplarından biriyle eminim karşılaşmışsınızdır. Bu hesap sahiplerinin güvenilirlikleri çok da sorgulanmadan söyledikleri günlük hayatta harfiyen uygulanabiliyor. Hatta böylece fenomen unvanlarının yanına bir de kitap yazarak, yazar unvanını ekliyorlar. Neden bu insanlar bu kadar takip ediliyor diye düşündüğümüzde cevabın çok insani bir ihtiyaçta olduğunu anlamak hiç zor değil. Cevap; gelişim ihtiyacı.

Şirketlerin de çalışanlarının bu ihtiyaçlarına duyarsız kalamadığını biliyoruz. Sonuçta profesyonellik dediğimiz şey 9-6 saatleri arası bir iş değil. Son yıllarda artan iş hayatı yoğunlukları kişilerin bunlardan sıyrılarak özel yaşamları için zaman ayırma ihtiyaçlarını kaçınılmaz kılıyor. Artık iş ve özel yaşam kavramı o denli iç içe ki, çalışanları için şirketlerin bu konuya yatırım yapması hiç de şaşırtıcı değil.

Örneğin tam da okulların yeni açıldığı bugünlerde yeni nesil anne babaların tavsiyelere mutlaka ihtiyaçları olacaktır. İşte size, çalışanlarınıza verdiğiniz değere paralel, onların özel hayatlarına dokunma fırsatı… Bunun için kendi alanlarında deneyimli, bilimsel yaklaşımları ile kendilerini kanıtlamış uzmanlar tarafından, bu dertlere deva olacak bir tavsiyemiz var.

@Wiser – Yaşama Dair video serisinden bahsediyorum. Güncel, güvenilir ve son derece keyifli anlatımların yer aldığı bu video serisi, adından da anlaşılacağı gibi, yaşamı kolaylaştıracak “bilge”ce tavsiyelerde bulunan kısa kısa videolardan oluşuyor. Tüm yaşam evrelerinde ihtiyaç duyulabilecek pratik çözümler bu 76 videoluk seride ve şu kategoriler altında toplanmış:

  • Çocuk
  • Gençlik
  • Yaşam
  • Kişisel Gelişim

Tüm videolara bir kerede sahip olabiliyorsunuz ve çalışanlarınıza özel hayatlarında ihtiyaç duyabilecekleri çocuk gelişiminden, ergen psikolojisine, zayıflamadan, seyahat önerilerine kadar birçok alanda destek olabiliyorsunuz. Üstelikte bunu internette her yerde videoları dolaşan değil, bu işleri profesyonel olarak yapıp belki de kolay ulaşılamayacak çok değerli uzmanlar ile sunabiliyorsunuz. Bu videoların kimi sohbet, kimi de uzman tavsiyesi videoları olarak kurgulanmış durumda. Çok kısa, hızlı tüketilebilen videolar ve nokta atışı sorularınıza cevap verebiliyorlar.

 

 

 

 

“@Wiser – Yaşama Dair” videolarını öncelikle kendiniz için mutlaka izleyin. Sonra çalışanlarınıza da sunmak isteyeceğinizden hiç şüphem yok.

Detaylı bilgi için info@enocta.com ile iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİMDE KALIN, YENİLİKLERİ KAÇIRMAYIN

Enocta ürün ve hizmetleri hakkında yenilikleri kaçırmamak ve blog yazılarımızı takip etmek için hemen kayıt olmanız yeterli.

Ofislerimiz

İstanbul Ofisimiz

Smart Plaza B
Blok Rüzgarlıbahçe Mah. Kavak Sok.
No:31/1 Kat:3 34805
Kavacık-Beykoz
İSTANBUL
Telefon: +90 (216) 331 48 00
Fax: +90 216 331 48 22

Ankara Ofisimiz

Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacılar Bulvarı
Titanyum Blok 17/B 06800
ODTÜ - Teknokent
ANKARA
Telefon: +90 (312) 210 10 68
Fax: +90 312 210 01 76

Palo Alto Ofisimiz

530 Lytton Avenue 2nd Floor
Palo Alto CA 94301
Telephone: +1 (760) 420 24 72

e.Blog

Eğitim ve Gelişim Yöneticileri! Yetenek Açığına Çözüm; Dijital Öğrenme

01/12/2017

Global iş dünyasının kucağında, son 10 yıldır giderek vahim bir hal alan, önümüzdeki üç yıl boyunca da önemini koruyacak bir gerçek var: “Nitelikli ve Yetkin İnsan Kaynağı Bulma”. ManPowerGroup tarafından yapılan 2016/2017 Yetenek Açığı Araştırması sonuçlarına göre; • Global düzeyde 2007’den bu yana %40 ile en yüksek yetenek açığı yaşanıyor.

Devam

Çalışanlarınızın Yaşamına Dokunmak için: “@Wiser – Yaşama Dair”

25/09/2017

Son zamanlarda sosyal medya platformlarında takipçi sayıları gittikçe artan …anne ya da …baba hesaplarından biriyle eminim karşılaşmışsınızdır. Bu hesap sahiplerinin güvenilirlikleri çok da sorgulanmadan söyledikleri günlük hayatta harfiyen uygulanabiliyor. Hatta böylece fenomen unvanlarının yanına bir de kitap yazarak, yazar unvanını ekliyorlar. Neden bu insanlar bu kadar takip ediliyor diye düşündüğümüzde

Devam