E-öğrenme Stratejisi Oluştururken Reklam ve Tanıtım Araçlarını Kullanma

E-ogrenme-Stratejisi-Olustururken-Reklam-ve-Tanitim-Araclarini-Kullanma

Bir eğitim programının değerini hedef kitleye anlatabilmek için, programın iyi bir iletişim stratejisiyle desteklenmesi gerekiyor. Reklam ve pazarlama faaliyetleri, eğitim ve gelişim programlarının kurum içinde tutundurulmasına destek oluyor.

Reklam ve tanıtım araçlarını kullanmak
Pazarlama araçları, çalışanlara e-öğrenmenin ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağını ve sağlayacağı faydaları anlatmak için yardımcı olur. Faydayı ön plana çıkaran e-posta duyuruları, meraklandırıcı animasyonlar (Teaser), tanıtım filmleri, posterler ve eğitim portalleri e-öğrenme programlarının ve faaliyetlerinin duyurulmasını ve program konusunda farkındalık yaratılmasını sağlar.

Eski katılımcıları da işe katmak
E-öğrenmeyi kullanan eski katılımcılar diğer çalışanların eğitim programından nasıl faydalanabileceklerini görebilmelerini sağlar. Kişilerin, bir eğitim programının onlara sağladığı yararları iş arkadaşlarından ya da meslektaşlarından duyması, eğitimi bu kişilerin gözünde daha anlamlı kılar.

Sosyal Medyayı Dahil etmek

Öğrenim platformunuz ve eğitimlerinizi diğer sosyal medya siteleriyle bütünleştirerek popüler bir boyut kazandırın. Öğrencilere, kazandıkları rozetleri platform dışında da paylaşmalarına fırsat verin (Tabii ki bunun için de onlara puan vermeyi ihmal etmeyin).

Rekabete Teşvik Etmek

Birazcık rekabet iyidir. İnsanları birazcık daha uğraşmaya iter ve aynı zamanda topluluk hissini pekiştirir. Online eğitimlerinizi düzenlerken liderlik sıralamalarını kullanarak kimin en çok rozete ya da puana sahip olduğunu gösterebilir ve kullanıcılarınızın bölümlere göre filtreleme yapmalarını sağlayabilirsiniz. Böylelikle öğrencileriniz kimin en başarılı olduğunu ve birinciliğe oturmak için neler yapmaları gerektiğini görebilirler.

İmrendirin

Fazladan bir teşvik olarak, neden platformunuzda bir yarışma düzenlemeyesiniz ki? Herkesi davet edin ve kazanana ödül olarak özel bir site bandı (banner) verin. Herkes görür görmez, bir sonraki sefere daha çok çabalayacaklardır.

Markanızı Yansıtın

Ara yüzünüzü şekillendirirken, eğitiminizin markanızı yansıttığından emin olun. Bu hem süreklilik sağlar hem de şirketinizi oluşturan genel değerleri pekiştirmiş olur.

 

Tüm uzaktan eğitim ihtiyaçlarını tek bir çatı altında sunan 15 yıllı aşkın sektör deneyimiyle Türkiye'nin lider firmasıdır.

Leave a reply:

İLETİŞİMDE KALIN, YENİLİKLERİ KAÇIRMAYIN

Enocta ürün ve hizmetleri hakkında yenilikleri kaçırmamak ve blog yazılarımızı takip etmek için hemen kayıt olmanız yeterli.

Ofislerimiz

İstanbul Ofisimiz

Smart Plaza B
Blok Rüzgarlıbahçe Mah. Kavak Sok.
No:31/1 Kat:3 34805
Kavacık-Beykoz
İSTANBUL
Telefon: +90 (216) 331 48 00
Fax: +90 216 331 48 22

Ankara Ofisimiz

Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacılar Bulvarı
Titanyum Blok 17/B 06800
ODTÜ - Teknokent
ANKARA
Telefon: +90 (312) 210 10 68
Fax: +90 312 210 01 76

Palo Alto Ofisimiz

530 Lytton Avenue 2nd Floor
Palo Alto CA 94301
Telephone: +1 (760) 420 24 72

e.Blog

Eğitim ve Gelişim Yöneticileri! Yetenek Açığına Çözüm; Dijital Öğrenme

01/12/2017

Global iş dünyasının kucağında, son 10 yıldır giderek vahim bir hal alan, önümüzdeki üç yıl boyunca da önemini koruyacak bir gerçek var: “Nitelikli ve Yetkin İnsan Kaynağı Bulma”. ManPowerGroup tarafından yapılan 2016/2017 Yetenek Açığı Araştırması sonuçlarına göre; • Global düzeyde 2007’den bu yana %40 ile en yüksek yetenek açığı yaşanıyor.

Devam

Çalışanlarınızın Yaşamına Dokunmak için: “@Wiser – Yaşama Dair”

25/09/2017

Son zamanlarda sosyal medya platformlarında takipçi sayıları gittikçe artan …anne ya da …baba hesaplarından biriyle eminim karşılaşmışsınızdır. Bu hesap sahiplerinin güvenilirlikleri çok da sorgulanmadan söyledikleri günlük hayatta harfiyen uygulanabiliyor. Hatta böylece fenomen unvanlarının yanına bir de kitap yazarak, yazar unvanını ekliyorlar. Neden bu insanlar bu kadar takip ediliyor diye düşündüğümüzde

Devam