Enocta Gelişim Programları

Günümüz öğrenme yaklaşımı olan Yeni Nesil Öğrenme bakışını hazır ürünlerimiz olan Enocta Gelişim Kataloğuna da yansıttık. Yeni döneme tüm içeriklerimizi gelişim programları çatısı altında kurguladığımız 30 farklı Gelişim Programı sizlerle buluşuyor olacak.

Gelişim Programı Nedir?

Gelişim programları bir öğrenme deneyimi olarak tasarlanmıştır. Belli bir konu ya da yetkinlik için, Enocta’nın deneyimli ekibi tarafından yeni nesil öğrenme yaklaşımından hareket edilerek Enocta Gelişim Kataloğu’ndaki hazır içerikler ve EEP özellikleri ile birlikte kurgulanmış bir öğrenme yolculuğudur. Bu yolculukta amaç öğrenenin kaybolmasına izin vermeden, verimli, kalıcı, etkin ve keyifli bir öğrenme deneyimi yaşatabilmektir.

Esasları Nelerdir?

Enocta Gelişim Programları’nın olmazsa olmaz bir takım özellikleri vardır. Öncelikle hedef kitlenin gelişim ihtiyacı ile birebir örtüşür. Bu gelişim sürecini bir yolculuğa ya da bir deneyime çevirmek için EEP’nin özelliklerini etkin bir şekilde kullanır. Tüm bunları bir senaryo ve kurgu çerçevesinde oluştururken Enocta’nın farkını ortaya koyan tanımlı ve zengin eğitim materyali kaynağını tutarlı ve bütünleşik bir şekilde bir araya getirir. Hemen hemen her program kendi içinde

 • Öğreneni bu deneyime hazırlar.
 • Bilgiyi aktarır.
 • Kalıcılığı sağlamak için pekiştirir.
 • Gelişimi ölçer.
 • Sosyal öğrenme modülleri ile kazanımları paylaştırır.

Bunların yanında gelişim yolculuğunu keyifli hale getirecek tanıtım tutundurma ya da daha farklı eğlenceli aktivite tavsiyeleri de programlarda yer almaktadır.

Hangi Gelişim Programları Var?

Enocta’nın zengin Gelişim Kataloğu’ndan hareketle, şu anda sunuma hazır olan gelişim programları şöyledir :

 • Sınava Hazırlık Gelişim Programları: Çalışanların SPK ve BES lisanslama sınavlarına en doğru şekilde hazırlanmalarını ve sınav başarısını artırmayı amaçlar.
 • Temel Yetkinlik Gelişim Programları: Her çalışanın ihtiyacı olabilecek 15 farklı yetkinlik için, yönetici ve çalışan seviyelerine ayrıştırılarak profesyonel gelişim ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlar.
 • Satış Geliştirme Gelişim Programı: Satış ekipleri için üründen satış tekniklerine kadar farklı alanlarda satış performanslarını doğrudan olumlu yönde etkilemesi için tasarlanmıştır.
 • Bayi-Mağaza-Acente için Gelişim Programları: Farklı kanallardaki çalışanların gelişimini hızlı, etkin ve direk desteklemek amacıyla tasarlanmıştır.
 • İş için İngilizce Gelişim Programı: İş hayatında kullanılabilecek İngilizce cümle kalıplarını daha kolay bir şekilde kullandırabilmek, iş seyahatlerinde çalışanların iletişim bariyerini kolay yıkmalarını sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.
 • Perakendecilik Gelişim Programı: Tamamen perakende sektörüne yönelik, çalışanların sektör matematiğini ve dinamiklerini anlamaları ve işlerini daha iyi yapmaları için tasarlanmıştır.
 • Bankacılar için Mevzuat Gelişim Programı: Bankacılıkta zorunlu olan mevzuat eğitimlerinin banka çalışanlarına hızlıca aktarılması ve bu konular ile ilgili yapılan operasyonel hataların en aza indirilmesi amacıyla hazırlanmıştır.
 • Y Kuşağını Yönetmek: Yöneticilerin, Y kuşağı olan çalışanlarını daha iyi anlamaları ve liderlik bakış açılarını bu doğrultuda değiştirip daha başarılı ekipler oluşturma ve yönetmeleri amacıyla hazırlanmıştır.

Enocta Gelişim Programları’nın temel amacı öğrenme sürecini bir deneyime dönüştürerek kalıcı ve doğrudan iş sonuçlarına etki eden bir gelişim serüveni hazırlamaktır.

Bu serüvenleri deneyimlemek ve detaylı bilgi almak için müşteri temsilciniz ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

İdil Denizciler DİNÇ
Özel Projeler Grup Müdürü

Tüm uzaktan eğitim ihtiyaçlarını tek bir çatı altında sunan 15 yıllı aşkın sektör deneyimiyle Türkiye'nin lider firmasıdır.

İLETİŞİMDE KALIN, YENİLİKLERİ KAÇIRMAYIN

Enocta ürün ve hizmetleri hakkında yenilikleri kaçırmamak ve blog yazılarımızı takip etmek için hemen kayıt olmanız yeterli.

Ofislerimiz

İstanbul Ofisimiz

Smart Plaza B
Blok Rüzgarlıbahçe Mah. Kavak Sok.
No:31/1 Kat:3 34805
Kavacık-Beykoz
İSTANBUL
Telefon: +90 (216) 331 48 00
Fax: +90 216 331 48 22

Ankara Ofisimiz

Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacılar Bulvarı
Titanyum Blok 17/B 06800
ODTÜ - Teknokent
ANKARA
Telefon: +90 (312) 210 10 68
Fax: +90 312 210 01 76

Palo Alto Ofisimiz

530 Lytton Avenue 2nd Floor
Palo Alto CA 94301
Telephone: +1 (760) 420 24 72

e.Blog

Eğitim ve Gelişim Yöneticileri! Yetenek Açığına Çözüm; Dijital Öğrenme

01/12/2017

Global iş dünyasının kucağında, son 10 yıldır giderek vahim bir hal alan, önümüzdeki üç yıl boyunca da önemini koruyacak bir gerçek var: “Nitelikli ve Yetkin İnsan Kaynağı Bulma”. ManPowerGroup tarafından yapılan 2016/2017 Yetenek Açığı Araştırması sonuçlarına göre; • Global düzeyde 2007’den bu yana %40 ile en yüksek yetenek açığı yaşanıyor.

Devam

Çalışanlarınızın Yaşamına Dokunmak için: “@Wiser – Yaşama Dair”

25/09/2017

Son zamanlarda sosyal medya platformlarında takipçi sayıları gittikçe artan …anne ya da …baba hesaplarından biriyle eminim karşılaşmışsınızdır. Bu hesap sahiplerinin güvenilirlikleri çok da sorgulanmadan söyledikleri günlük hayatta harfiyen uygulanabiliyor. Hatta böylece fenomen unvanlarının yanına bir de kitap yazarak, yazar unvanını ekliyorlar. Neden bu insanlar bu kadar takip ediliyor diye düşündüğümüzde

Devam