Mobil Öğrenme Eğilimleri

Cep telefonlarımız ya da tabletlerimiz ile neleri yapmıyoruz ki şu an? Alışverişten oyuna, sosyal medyadan e-postaya görüntülü görüşmeden video tüketimine kadar kullanmadığımız alan kalmadı sanırım. Büyük şehirlerde yaşam çok hareketli. Sürekli sokakta, dışarıda bir yerden bir yere koşuşturma ile geçiyor. Bu süreçte yeni jenerasyonun eli sürekli cep telefonunda ve mobil cihazlarında…

 

Enocta olarak mobil dünyada olmak bizim için öncelikli. Her çıkardığımız ürün, içerik ve altyapı ile üçüncü partilerle hazırladığımız ürünleri kullanan entegrasyonların mobil olmasına dikkat ediyoruz. Özel olarak mobil geliştirmelerle ilgilenen bir ekibimiz var. 2016 yılındaki en önemli planımız içeriklerimizi yeni teknolojilere adapte ederken muhakkak mobil uyumlu olmaları ve hibrit hizmet vermek. Bu mobil uyum ve hibrit çalışma, yoğun bir günün ardından bir çalışanın saat 17:00 öncesi ofiste başladığı eğitimine servisine ya da toplu taşıma aracına bindiğinde Enocta platformundan kesintisiz ve kaldığı yerden devam ederek yoğun trafikte hayatına zaman kazandırması demek.

 

Küçük ve orta boyda ekranlarda bu davranış ve içerik tüketiş biçimine alışık ve barışık bir nesil için mobil eğitim platformları çok önemli. Bu sebeple yeni çıkardığımız ürünlerin önce mobil sonra web platformunda çıkması önceliklerimiz arasında.

 

Aşağıdaki infografik Oracle tarafından AB merkezli olsa da şirketlerin Mobil Öğrenme konusunda ne kadar istekli ve gelecek 3 yıl içerisinde bu alana nasıl eğileceklerinin bir göstergesi…

 

Oracle_Mobile_Infographic_0628_HR---September-2015_

1999 yılında kariyerine Koçbank’ta başlayan Emre TOK, Sırası ile ABank, Turkcell ve TTNet’te Ürün Geliştirme ve Yönetimi konularında çalıştıktan sonra 2008 yılında Microsoft Türkiye’de Internet Servisleri Grup Müdürü olarak atanmıştır. 2011 yılından itibaren Microsoft İngiltere’de Kıdemli Ürün Müdürü olarak 3.5 yıl görev yapmış ve Bing, OneDrive ve Outlook.com gibi ürünleri yönetmiştir. 2015 Şubat ayından bu yana Enocta’da Ürün ve Teknoloji’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Endüstri Mühendisi, MBA mezunu olup halen doktora çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve Selma’nın babasıdır.

Leave a reply:

İLETİŞİMDE KALIN, YENİLİKLERİ KAÇIRMAYIN

Enocta ürün ve hizmetleri hakkında yenilikleri kaçırmamak ve blog yazılarımızı takip etmek için hemen kayıt olmanız yeterli.

Ofislerimiz

İstanbul Ofisimiz

Smart Plaza B
Blok Rüzgarlıbahçe Mah. Kavak Sok.
No:31/1 Kat:3 34805
Kavacık-Beykoz
İSTANBUL
Telefon: +90 (216) 331 48 00
Fax: +90 216 331 48 22

Ankara Ofisimiz

Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacılar Bulvarı
Titanyum Blok 17/B 06800
ODTÜ - Teknokent
ANKARA
Telefon: +90 (312) 210 10 68
Fax: +90 312 210 01 76

Palo Alto Ofisimiz

530 Lytton Avenue 2nd Floor
Palo Alto CA 94301
Telephone: +1 (760) 420 24 72

e.Blog

Eğitim ve Gelişim Yöneticileri! Yetenek Açığına Çözüm; Dijital Öğrenme

01/12/2017

Global iş dünyasının kucağında, son 10 yıldır giderek vahim bir hal alan, önümüzdeki üç yıl boyunca da önemini koruyacak bir gerçek var: “Nitelikli ve Yetkin İnsan Kaynağı Bulma”. ManPowerGroup tarafından yapılan 2016/2017 Yetenek Açığı Araştırması sonuçlarına göre; • Global düzeyde 2007’den bu yana %40 ile en yüksek yetenek açığı yaşanıyor.

Devam

Çalışanlarınızın Yaşamına Dokunmak için: “@Wiser – Yaşama Dair”

25/09/2017

Son zamanlarda sosyal medya platformlarında takipçi sayıları gittikçe artan …anne ya da …baba hesaplarından biriyle eminim karşılaşmışsınızdır. Bu hesap sahiplerinin güvenilirlikleri çok da sorgulanmadan söyledikleri günlük hayatta harfiyen uygulanabiliyor. Hatta böylece fenomen unvanlarının yanına bir de kitap yazarak, yazar unvanını ekliyorlar. Neden bu insanlar bu kadar takip ediliyor diye düşündüğümüzde

Devam