Mükemmel Liderler Kendilerine Eleştirel Sorular Sormak İçin Uygun Zamanı Bekler

question-mark

Deepak, özellikle şu 3 temel soruyu ön plana çıkartıyor:

“Ben kimim?
Ne yapmak istiyorum?
Beni ne tatmin eder?.

Ancak, bu sorulara hızlı cevap verme dürtüsünü engellememiz gerektiğini de vurguluyor. “Önemli olan nokta, bu soruları yaşamak; hayat zaten sizi cevaplara götürecektir” diye de ekliyor.

Bu soruları hayatında yaşarken ise tamamen güvenlik ve denetim mekanizmaları olmaksızın, beklentisizce ilerleterek yapmalısın. Çünkü gergin olduğunu zaman her olayda kontrollü olmaya çalışmalı. Her şeyi ve herkesi kendi akışına bırakarak kontrol gerginliğinden kurtulmalı ve gerçekte ilerleyen yaşamın akışını hissederek kendimizi hedeflerimizi o akışla uyum içerisinde hissetmeliyiz. Gerçekte yaşamın bir ilerleyişi vardır. Biz akışı anlarsak hayatımızı o akışa göre ilerletebiliriz.

Levo’nun kurucu CEO’su Caroline Ghosn, özellikle girişimin başlarında, iş planından çok bir problem tanımı yaratmayı tavsiye ediyor. Bir soruyu yanıtlama konusunda, harekete noktası olarak, problemi çözmek için çok sayıda fikir ve hipotezi test edebilirsiniz. Ayrıca, işinizle ilgili tutkunuzu takip etmenize yarayacak en güzel methodlardan birisi, işinizle ilgili her bir sorunu 1e1 yaşamak.

Bu konu da bir alanda başarı kazanma ve büyüme odaklı bir iş kurma gibi büyük ve sınırsız bir şeyi şekillendirme konusunda da oldukça yardımcıdır.

 

 

İLETİŞİMDE KALIN, YENİLİKLERİ KAÇIRMAYIN

Enocta ürün ve hizmetleri hakkında yenilikleri kaçırmamak ve blog yazılarımızı takip etmek için hemen kayıt olmanız yeterli.

Ofislerimiz

İstanbul Ofisimiz

Smart Plaza B
Blok Rüzgarlıbahçe Mah. Kavak Sok.
No:31/1 Kat:3 34805
Kavacık-Beykoz
İSTANBUL
Telefon: +90 (216) 331 48 00
Fax: +90 216 331 48 22

Ankara Ofisimiz

Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacılar Bulvarı
Titanyum Blok 17/B 06800
ODTÜ - Teknokent
ANKARA
Telefon: +90 (312) 210 10 68
Fax: +90 312 210 01 76

Palo Alto Ofisimiz

530 Lytton Avenue 2nd Floor
Palo Alto CA 94301
Telephone: +1 (760) 420 24 72

e.Blog

Eğitim ve Gelişim Yöneticileri! Yetenek Açığına Çözüm; Dijital Öğrenme

01/12/2017

Global iş dünyasının kucağında, son 10 yıldır giderek vahim bir hal alan, önümüzdeki üç yıl boyunca da önemini koruyacak bir gerçek var: “Nitelikli ve Yetkin İnsan Kaynağı Bulma”. ManPowerGroup tarafından yapılan 2016/2017 Yetenek Açığı Araştırması sonuçlarına göre; • Global düzeyde 2007’den bu yana %40 ile en yüksek yetenek açığı yaşanıyor.

Devam

Çalışanlarınızın Yaşamına Dokunmak için: “@Wiser – Yaşama Dair”

25/09/2017

Son zamanlarda sosyal medya platformlarında takipçi sayıları gittikçe artan …anne ya da …baba hesaplarından biriyle eminim karşılaşmışsınızdır. Bu hesap sahiplerinin güvenilirlikleri çok da sorgulanmadan söyledikleri günlük hayatta harfiyen uygulanabiliyor. Hatta böylece fenomen unvanlarının yanına bir de kitap yazarak, yazar unvanını ekliyorlar. Neden bu insanlar bu kadar takip ediliyor diye düşündüğümüzde

Devam